Rozbudowa zakładu produkcyjnego LG Energy Solution Wrocław – Biskupice Podgórne

W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem mieliśmy przyjemność po raz kolejny być partnerem przy rozbudowie zakładu produkcyjnego jednego z największych producentów baterii litowo-jonowych - LG Energy Solution Wrocław. Inwestycja obejmowała wykonanie dwóch obietktów.

ZOBACZ PROJEKT

szerokość całkowita słupów

waga sprężonych belek stropowych

OPIS REALIZACJI

Pod koniec lipca 2022 roku zakończyliśmy pracę przy rozbudowie zakładu produkcyjnego w Biskupicach Podgórnych. Powierzono nam kompleksowe zaprojektowanie obiektu, a także dostawę i montaż zarówno prefabrykowanych elementów betonowych jak i konstrukcji stalowej.

Elementami stalowymi wykonanymi na potrzeby tej realizacji były: słupy wiatrowe, podkonstrukcje pod okna, drzwi, bramy, stężenia i wymiany dachowe. Wykonaliśmy również posadzki z utwardzeniem powierzchniowym.

W ramach inwestycji wykonane zostały dwa obiekty: hala produkcyjna oraz most łączący dwa istniejące budynki.

Uwadze zasługuje konstrukcja mostu – nietypowy obiekt, wykonywany pomiędzy dwoma istniejącymi budynkami. Stanowił on duże wyzwanie projektowe, produkcyjne, a przede wszystkim montażowe. Ze względu na brak możliwości usytuowania słupów przy istniejącym budynku oraz gęstość istniejących sieci w gruncie, konieczne było zaprojektowanie i wykonanie nietypowych słupów z długim wspornikiem. Słupy miały szerokość całkowitą 4,1m i wysokość 15m, co wymagało zbudowania specjalnej formy i przetransportowania w nietypowy sposób w godzinach nocnych. Montaż takich elementów na budowie wymagał dużej precyzji i specjalnego systemu do pionowania tego typu elementów.

Wideo poniżej przedstawia załadunek i transport słupów wspornikowych o nietypowych parametrach!

Na potrzeby tej inwestycji wyprodukowaliśmy i zamontowaliśmy:

  • 79 słupów o wadze do 30T
  • 84 belki stropowe o wadze do 35T
  • 28 dźwigarów sprężonych o długości do 21m
  • 69 płatwi sprężonych
  • 54 podwaliny
  • 156 ścian pełnych
  • 24 biegi i spoczniki
  • 6500 tys. m² płyt stropowych sprężonych HCU
  • 1 zbiornik podziemny

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Biskupice Podgórne
Zakres usług:

projekt, produkcja, transport, montaż

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL