Realizacja strefy wejściowej budynku z wykorzystaniem produktów Betard.

ZOBACZ PROJEKT

OPIS REALIZACJI

Projekt Stodoła to projekt w którym inwestorzy opisują cały proces budowania swojego wymarzonego, modelowego domu. Przy realizacji architekci wykorzystali nasze produkty, które idealnie sprawdziły się w strefie wejściowej budynku.

otwarta strefa wejściowa

Koncepcja zakładała otwarty podjazd oraz strefę wejściową do budynku. Inwestorom zależało na jasnych wykończeniach płyt, dlatego też zdecydowali się na wykorzystanie produktów w wykończeniu płukanym punto grano.

zróżnicowanie formatów dla strefy wejściowej oraz podjazdu

“Chcieliśmy uzyskać jak najbardziej jednolitą płaszczyznę, jasno szarą, ale by miała zarazem na tyle zróżnicowany odcień, by ewentualne zabrudzenie, które są nieuniknione przecież podczas użytkowania, nie było tak bardzo widoczne.  Odnieśliśmy wrażenie, że na rynku mało jest płyt naprawdę dużych i jasnych, wybraliśmy płyty betonowe Betard, (…) zamówiliśmy kwadratowe płyty Quattro 80×80. Na dojście do budynku oraz wykończenie mniejszych płaszczyzn wybraliśmy kostkę Betard Pianola. Pianola ma zróżnicowane wymiary i ten sam odcień punto grano. Inny rozmiar podkreślił wejście do budynku, ale był też łatwiejszy do obróbki w newralgicznych punktach, uskokach itp.”

podjazd wykonany z płyt Quattro, 80×80 cm, powierzchni płukana punto grano

“Przy dużym formacie kluczowe jest odpowiednie dopasowanie płyt do podziałów i skrajnych elementów tak, by było jak najmniej odpadów, a podziały płyt zgrywały się z resztą aranżacji.(…)”

“Duży format  jest trudniejszy w układaniu, bo trudniejsze jest manewrowanie płytą, która  ma 80×80 cm i waży prawie 120 kg. Warto przyjrzeć się płytom i zobaczyć czy ich struktura lub np. kolor nie tworzy jakiegoś „wzoru”. W przypadku płyt Quattro dopiero po ułożeniu prawie dwóch rzędów podjazdu zauważyliśmy,  ze rysunek płyt tworzy coś w rodzaju pasów. Dlatego ważne było, by układać je w jednym- w tym przypadku poziomym kierunku.”

Projekt Stodoła

https://www.projektstodola.pl

ścieżka wejściowa wykonana z kostki Pianola, powierzchni płukana punto grano

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Biuro Obsługi Klienta M| bok@betard.pl T| +48 71 315 20 09
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2020
Miejsce realizacji:

Żerniki
Zakres usług:

Produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL