Oś Zachodnia – Wrocław

Budowa Osi Zachodniej to jedna z najistotniejszych i prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. Dla naszego Klienta dostarczaliśmy prefabrykowane belki mostowe do budowy wiaduktu nad torami kolejowymi.

ZOBACZ PROJEKT

prefabrykowane belki mostowe typu T

rozpiętość najdłuższych belek mostowych typu T

OPIS REALIZACJI

W ramach inwestycji miasta jaką jest: “Budowa Osi Zachodniej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 94” mieliśmy okazję dostarczać prefabrykowane belki mostowe pozwalające na budowę wiaduktu drogowego w ciągu Alei Stabłowickiej.

Budowa Osi Zachodniej to jedna z kluczowych inwestycji dla Wrocławia, która ma za zadanie rozwiązać odwieczny problem korków na drodze krajowej nr 94 w kierunku Leśnicy.

Projekt realizowany jest na zlecenie Miasta Wrocław, a naszym Klientem było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI.

Dla Generalnego Wykonawcy wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy 144 sprężone belki mostowe typu T o różnych długościach (18,21,24 oraz 27m). Elementy prefabrykowane służyły do budowy ważnego odcinka trasy, 143-metrowego wiaduktu drogowego, który budowany jest nad torami kolejowymi. Dzięki niemu przejazd będzie płynny bez potrzeby stania na rogatkach. Budowa wiaduktów nad torami kolejowymi, gdzie nie można wyłączyć ruchu pociągów, jest skomplikowanym przedsięwzięciem – wymagany był montaż w określonych godzinach nocnych, podczas wstrzymanego ruchu pociągów.

“Razem z KBI mieliśmy możliwość tworzyć wspólnie infrastrukturę naszego miasta.  Projekty, które rozwijają infrastrukturę z której korzystamy na co dzień i sprawiają, że nasze miasto staje się coraz bardziej przyjazne do życia i pracy, dają nam szczególnie dużo satysfakcji. Dzięki fuzji z dawną Kielecką firmą Sibet mogliśmy wyprodukować belki znacznie bliżej docelowego miejsca wbudowania. Dzięki takim działaniom dbamy o nasze wspólne dobro ograniczając ilość spalonego oleju napędowego przy transporcie.”

Wojciech Ruman, Kierownik Projektu, Betard.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Wrocław
Wykorzystane produkty:

Belki mostowe typu T

Zakres usług:

projekt, produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL