Hala produkcyjna Pfeifer – Krępice

Dla naszego wieloletniego partnera biznesowego, firmy Pfeifer, wyprodukowaliśmy elementy prefabrykowane na potrzeby rozbudowy hali produkcyjnej. Wykorzystano m.in. trójwarstwowe ściany z izolacją, wykonane w technologii betonu płukanego, odkrywającej kruszywo we fragmentach powierzchni elewacyjnej. Wysokość ścian wynosiła nawet 4,2m!

ZOBACZ PROJEKT

wysokość ścian

OPIS REALIZACJI

W Krępicach pod Wrocławiem uczestniczyliśmy w procesie rozbudowy hali produkcyjnej wraz zapleczem socjalno-biurowym. Naszym Klientem była firma PFEIFER – jednej z wiodących firm dostarczająca rozwiązania dla nowoczesnego budownictwa.

Na potrzeby inwestycji, dostarczyliśmy: słupy żelbetowe, ściany jedno- i trójwarstwowe, biegi schodowe i spoczniki, a także sprężone płyty stropowe HCU. Ze względu na wymiary elementów, w tym głównie ścian o wysokości nawet do 4,2 m, zastosowane specjalistyczne pojazdy do transportu elementów ponadgabarytowym, w tym niskopodwoziowe naczepy samozaładowcze.

Wartym uwagi są ściany trójdzielne wykonane w technologii betonu płukanego. Technologia polega na zastosowaniu specjalistycznych domieszek, chemii powierzchniowej, opóźniającej dojrzewanie betonu, a w kolejnym etapie produkcyjnym za pomocą wody pod ciśnieniem usunięciu warstwy wierzchniej betonu. Ta metoda pozwala na uzyskanie ciekawego wykończenia architektonicznego, w postaci widocznych kruszyw użytych w produkcji ścian. Do produkcji ścian zastosowano kruszywa bazaltowe oraz granitowe.

Poniżej przedstawiamy wypowiedź Inwestora na temat inwestycji z zastosowanie prefabrykatów naszej firmy:

Obiekt o powierzchni użytkowej 800 m2 powstał w czasie zaledwie 4 tygodni, co było możliwe dzięki zastosowaniu technologii prefabrykacji. Już w fazie projektowej uwzględniono szereg rozwiązań ułatwiających montaż i skracających czas realizacji inwestycji.

Przy budowie hali wykorzystano m.in. prefabrykowane biegi schodowe i podesty oraz gotowe ściany trójwarstwowe wraz z izolacją i kompletnymi ciągami pod instalacje elektryczne oraz żaluzje techniczne. Dzięki prefabrykacji możliwe było również osiągnięcie założonego efektu estetycznego – ściany osłonowe wykonano w technologii płukanego betonu.

W realizacji wykorzystaliśmy szereg własnych rozwiązań, takich jak m.in. łączniki TSS do biegów schodowych, podpory słupowe PCC, szyny kotwiące, kotwy DB, marki, kątowniki montażowe i ochronne, łącznik zbrojeniowe VS, podkładki elastomerowe, haki transportowe, dyble, wymiany, kotwy do ścian warstwowych FLA czy łączniki zbrojeniowe PH.

Montaż i transport ścian o wysokości 4,2 m, z których każda ważyła ok. 17 t, były nie lada wyzwaniem. Pomogło tu doświadczenie firm biorących udział w projekcie oraz niezawodność naszych łączników montażowych.

W konstrukcji stropów zastosowano belki hybrydowe PFEIFER Hybridbeam® wraz ze sprężonymi płytami kanałowymi. Lekka konstrukcja stropu pozbawiona wystających podciągów pozwala w pełni wykorzystać kubaturę obiektu. Prowadzenie instalacji oraz uzyskanie wysokości konstrukcyjnej w części przemysłowej okazało proste. Sam montaż nie wymagał stosowania podpór montażowych i przyspieszył proces wykończenia wnętrza obiektu.

– PFEIFER Polska Sp. z o.o.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Krępice, k. Wrocławia
Generalny wykonawca:

PFEIFER Polska Sp. z o.o.
Zakres usług:

projekt, produkcja, montaż

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL