Hala logistyczno-magazynowa w Zelgoszczy

W centralnej Polsce powstaje obecnie hala logistyczno-magazynowa o powierzchni blisko 80 000 m2. Dla naszego Klienta, firmy Rex-Bud wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy prefabrykowane elementy konstrukcyjne obiektu.

ZOBACZ PROJEKT

elementów dachowych sprężonych

prefabrykowanych słupów

OPIS REALIZACJI

Obiekt powstał w standardowym szkieletowym układzie konstrukcyjnym z prefabrykowaną, sprężoną konstrukcją dachu, dla której przygotowaliśmy projekt wykonawczo-warsztatowy.

Podczas projektowania obiektu zastosowano typizację elementów prefabrykowanych, uwzględniającą ujednolicenie ich przekrojów oraz umieszczenie prefabrykatów na powtarzalnej siatce słupów wewnątrz hali: 12×24 m. Dach został wykonany w konstrukcji sprężonej składającej się z 24-metrowych dźwigarów sprężonych dwuspadowych, oraz 12-metrowych wymianów sprężonych. W strefach dokowych siatka słupów została powiększona do wymiaru: 24 x 24 m.

Dostarczone zostały sprężone płyty stropowe HCU o odporności ogniowej REI 240 minut. Dźwigary dachowe zostały zaprojektowane z możliwie najniższą wysokością przekroju, celem uzyskania jak największej przestrzeni składowania.

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

  • 469 słupów, o długości nawet do 15m,
  • 170 wymianów o długości do 24 m i wysokości do 1,5 m,
  • 518 dźwigarów dachowych, w tym dwuspadowych do długości 24 m i wysokości do 1,1 m,
  • 104 belki oczepowe,
  • 227 podwalin i ścian,
  • 39 murów oporowych,
  • 58 doków,
  • 4 biegi schodowe,
  • 51 ścian klatek schodowych,
  • ponad 1000 m2 stropów sprężonych HCU

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Zelgoszcz
Generalny wykonawca:

REXBUD
Zakres usług:

Projekt wykonawczo-warsztatowy, produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL