Ekrany akustyczne na Słowacji

Na potrzeby budowy autostrady D1 na Słowacji wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy panele akustyczne. Jest to kolejna inwestycja zagraniczna, na którą dostarczamy ten rodzaj prefabrykatów.

ZOBACZ PROJEKT

elementów

OPIS REALIZACJI

Nasza firma miała możliwość wyprodukowania i dostarczenia prefabrykowanych ekranów akustycznych na budowę autostrady D1 na Słowacji. Na potrzeby tego zadania wyprodukowaliśmy ponad 8700 m² paneli akustycznych, odpowiadającej liczbie ponad 1100 elementów. Ekrany na odcinkach autostrady dających łącznie blisko 3 kilometry długości, zaprojektowane zostały w 4 wariantach, różniących się grubością warstwy keramzytobetonowej z przodu elementu i dodatkową warstwą keramzytobetonową z tyłu ekranu.

Na miejsce budowy dostarczono:

  • 70 sztuk paneli o warstwie konstrukcyjnej żelbetowej 12 cm i warstwie keramzytobetonowej 11 cm (tylna, żelbetowa część paneli ma powierzchnię miotełkowaną) – TYP 1
  • 120 sztuk paneli o warstwie konstrukcyjnej żelbetowej 12 cm i warstwie keramzytobetonowej 11 cm (tylna, żelbetowa część paneli pokryta jest 2 cm warstwą keramzytobetonu) – TYP 2
  • 561 sztuk paneli o warstwie konstrukcyjnej żelbetowej 12 cm i warstwie keramzytobetonowej 15 cm (tylna, żelbetowa część paneli ma powierzchnię miotełkowaną) – TYP 3
  • 415 sztuk panele o warstwie konstrukcyjnej żelbetowej 12 cm i warstwie keramzytobetonowej 15 cm (tylna, żelbetowa część paneli pokryta jest 2 cm warstwą keramzytobetonu) – TYP4

Wszystkie typy paneli posiadały izolacyjność akustyczną na poziomie 45dB, co odpowiada klasie izolacyjności B4. Wskaźnik pochłaniania dźwięku dla paneli typu 1 i 2 wynosił 8 dB, co odpowiada klasie pochłaniania dźwięku A3, natomiast panele typu 3 i 4 posiadały wskaźnik wynoszący 12 dB co odpowiada klasie A4. Dzięki wykonaniu betonu miotełkowanego uzyskano dodatkowy efekt dekoracyjny. Nietypowym rozwiązaniem jest również sinusoidalne wycięcie w dolnych, blisko 500 panelach.

Ze względu na kształt, dostarczane były panele akustyczne prostokątne oraz trapezowe. Maksymalne wymiary elementów sięgają 5,85×1,50 m.

Budowa na Słowacji nie jest naszą pierwszą realizacją zagraniczną, na którą dostarczaliśmy ekrany akustyczne. Nasze panele cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w Europie Środkowej. Dostarczaliśmy ekrany do Czech, na Słowację oraz na Węgry.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2021
Miejsce realizacji:

Presov, Słowacja
Generalny wykonawca:

Zakres usług:

Produkcja, transport.

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL