Centrum dystrybucyjne Rossmann – Pyskowice k. Gliwic

W Pyskowicach, w województwie śląskim byliśmy Partnerem przy rozbudowie centrum dystrybucyjnego jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie - firmy Rossmann. Generalnym Wykonawcą na tej inwestycji był Commercecon.

ZOBACZ PROJEKT

długość dźwigarów sprężonych dachowych

ilość elementów prefabrykowanych

OPIS REALIZACJI

W połowie 2022 roku zakończyliśmy dostawy prefabrykatów na potrzeby rozbudowy hali magazynowej wysokiego składowania oraz zaplecza biurowego. Kompleks w Pyskowicach zyska dodatkowe 18 tys.m2 powierzchni.

Na budowę dostarczyliśmy blisko 1000 elementów prefabrykowanych, w tym sprężone elementy takie jak dźwigary i płatwie tworzące sprężoną konstrukcję dachu. Ze względu na ponadgabarytowe wymiary elementów zorganizowano specjalistyczne transporty z konieczną awizacją i pozwoleniem na przejazd. Wśród nietypowych elementów były doki o niestandardowych wymiarach 3,45 x 3,7m. Ich transport odbywał się na specjalnej formie ze względu na większą szerokość niż szerokość naczepy. Wyprodukowaliśmy również dźwigary sprężone o długości 30m!

Na potrzeby tej inwestycji wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy:

  • 202 słupy o długości do 17m
  • 166 podwalin
  • 33 doki
  • 11 murów oporowych
  • 96 belek żelbetowych
  • 312 płatwi sprężonych o długości 12m
  • 56 dźwigarów sprężonych o długości do 30m
  • 1100 m2 płyt sprężonych HCU

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Pyskowice
Generalny wykonawca:

Commercecon
Zakres usług:

Produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL