Centralny Ośrodek Sportu, tor lodowy – Zakopane

"Dla polskiego łyżwiarstwa to będzie jak lot w kosmos. O lata świetlne wyprzedzimy to, co było u nas jeszcze do niedawna". Tak budowę toru lodowego w Zakopanem wykorzystującego prefabrykaty betonowe podsumowała Katarzyna Bachleda-Curuś, najlepsza polska panczenistka w historii, w rozmowie z OnetSport

ZOBACZ PROJEKT

długość słupów

waga najcięższych słupów

OPIS REALIZACJI

W ramach projektu budowy Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem odpowiadaliśmy za produkcję, dostawę oraz montaż 62 prefabrykowanych słupów, które stanowiły główną konstrukcję nośną hali sportowej. Większość elementów miało imponującą długość ponad 20m i wagę sięgającą 55 t, a ich podstawy wymiary 1,5×0,9m.

Ze względu na gabaryty elementów, istotne było odpowiednie zaplanowanie i koordynacja procesu transportowego. Skrzyżowania, ronda, wąskie ulice, a także wiadukty lub mosty stanowiły wyzwanie podczas transportu prefabrykatów betonowych.

W niektórych przypadkach konieczne było uzyskanie specjalnych zezwoleń na przewóz ponadgabarytowych ładunków oraz wprowadzenie specjalnych zmian w infrastrukturze drogowej lub nawet tymczasowe zamknięcie dróg. Wszystkie te utrudnienia wymagały precyzyjnego planowania i ścisłego przestrzegania przepisów, aby zapewnić skuteczny i bezpieczny transport.

Dzięki zastosowaniu technologii prefabrykacji, montaż możliwy był przy warunkach zimowych, co było kluczowe dla tego projektu. Utrudnienie stanowiła jedynie odległość między platformą montażową, a miejscem montażu. Cały proces, począwszy od uzyskania pozwolenia na budowę do zakończenia montażu słupów, trwał jedynie 3,5 miesiąca.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Zakopane
Wykorzystane produkty:


Zakres usług:

produkcja, transport, montaż

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL