Kompleks budynków jednorodzinnych – Brzezinki k.Wrocławia

Pod Wrocławiem, w miejscowości Brzezinki powstaje kompleks budynków jednorodzinnych realizowanych w technologii pełnej prefabrykacji betonowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcja ścianowa jednej kondygnacji budynku może powstać nawet w ciągu jednego dnia.

ZOBACZ PROJEKT

długość prefabrykowanych ścian

wysokość prefabrykowanych ścian

OPIS REALIZACJI

Cała konstrukcji nośna budynków wykonana została z prefabrykatów betonowych. Składają się na nią ściany pełne jednowarstwowe z wykonanymi otworami okiennymi oraz drzwiowymi. Aby zminimalizować prace na placu budowy, w ścianach zamontowane zostały peszle oraz puszki pod instalacje elektryczne, zlokalizowane wg projektu.

Wybór ścian wykonanych w technologii prefabrykacji pozwolił na montaż jednej kondygnacji w ciągu jednej doby, a jakość i trwałość powierzchni elementów, pozwala na pozostawienie we wnętrzach ścian bez konieczności wykończenia.

Stropy budynków piętrowych wykonane zostały z płyt filigran oraz belek prefabrykowanych.

Warte uwagi są zastosowane prefabrykaty tworzące tarasy. Elementy oprócz części schodkowej posiadają również dużą powierzchnię płaską. Każdy element ma długość 3,5 m, co zapewnia komfortową powierzchnię użytkową tarasu.

Ściany dzielące budynki w zabudowie bliźniaczej wykonane są jako ściany oporowe, gdzie Inwestor zdecydował się na piaskowanie powierzchni.

Aktualnie trwa I etap inwestycji w którym zrealizowano budynki parterowe.

Na potrzeby budowy tego etapu realizujemy dostawy:

  • 55 ścian podwalinowych
  • 80 ścian pełnych
  • 12 zadaszeń wejść
  • 10 schodów wejściowych
  • 45 elementów tarasowych
  • 90 elementów donic

Ze względu na duże gabaryty ścian, elementy transportowane były samochodem niskopodwoziowym na specjalnie przygotowanych stojakach. Ich długość przekraczała 12 m, a wysokość sięgała blisko 4 m. Waga jednego elementu wynosiła do 18 ton.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Brzezinki
Generalny wykonawca:

Przystań pod Lasem
Zakres usług:

produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL