Budynek biurowo-usługowy Makro | Warszawa

W połowie 2023 roku zakończyliśmy dostawy prefabrykatów betonowych na budowę budynku biurowego w Warszawie. Generalnym Wykonawcą inwestycji była firma Mirbud S.A. dla której zrealizowaliśmy zakres prefabrykowanej konstrukcji obiektu.

ZOBACZ PROJEKT

wysokość słupów

elementów prefabrykowanych

OPIS REALIZACJI

Na potrzeby inwestycji: “Budowa budynku biurowego wraz z infrastrukturą techniczną”, której Inwestorem jest firma: Makro Cash and Carry Polska S.A., wyprodukowaliśmy, dostarczyliśmy i zamontowaliśmy prefabrykaty betonowe na zlecenie Generalnego Wykonawcy, firmy Mirbud S.A.

Realizacja 6-kondygnacyjnego budynku biurowego obok istniejącej hali sklepowej stanowiła znaczące wyzwanie ze względu na jej skomplikowany charakter oraz krótki czas na prefabrykację elementów oraz ich montaż.

Inwestycja zlokalizowana była w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej hali sklepowej, co stanowiło dodatkowe wyzwanie logistyczne i konstrukcyjne.

Na potrzeby konstrukcji obiektu o powierzchni wynoszącą około 6500 m², dostarczyliśmy: 60 słupów o wysokości ponad 13m, 372 ściany klatek schodowych, 5700 m2 sprężonych płyt stropowych HCU, 940 m2 płyt stropowych filigran, 189 belek podstropowych żelbetowych i sprężonych, 39 biegów i spoczników.

Wysoka jakość elementów była kluczowa, ponieważ budynek biurowy musiał spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa i jakości. Montaż słupów na wysokości 13,5 metra stanowił wyzwanie logistyczne i techniczne, które wymagało wysokiej precyzji.

Aby zapewnić sztywność i stabilność całej konstrukcji istotne było zachowanie odpowiedniej kolejności montażu.

Wielofunkcyjny budynek biurowy będzie nowym biurem firmy Makro, jak również centrum konferencyjnym oraz szkoleniowym.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2023
Miejsce realizacji:

Warszawa
Generalny wykonawca:

MIRBUD S.A.
Zakres usług:

projekt, produkcja, montaż

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL