Budowa centrum dystrybucyjnego

Pod koniec 2021 roku zakończyliśmy dostawy oraz montaż prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych na potrzeby budowy hali przemysłowej w okolicach Oleśnicy. Produkcja wszystkich blisko 3000 prefabrykatów, w tym ponad 1340 sprężonych elementów konstrukcji dachu zajęła zaledwie 4 miesiące.

ZOBACZ PROJEKT

powierzchnia obiektu

wysokość sprężonych dźwigarów dachowych

sprężonych płatwi dachowych

OPIS REALIZACJI

Kolejną zakończoną realizacją przemysłową, którą mieliśmy przyjemność realizować pod koniec ubiegłego roku była budowa centrum dystrybucyjnego w województwie dolnośląskim. Powierzchnia obiektu wynosiła 70 000 m².

Proces produkcji dźwigarów dachowych w technologii sprężonej

Na potrzeby inwestycji wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy:

  • 363 słupy,
  • 232 dźwigary sprężone, do wysokości 2 m,
  • 1143 płatwie sprężone,
  • 168 belek, o wysokości do 1,5 m,
  • 403 ściany, o powierzchni: 2,85×6,5 m,
  • 210 podwalin jednowarstwowych,
  • 182 doki,
  • 56 murów oporowych,
  • 24 biegi schodowe,
  • ponad 3 tys. m² sprężonych płyt stropowych HCU.

Zamawiający postawił przed nami ambitne wymagania dotyczące kompleksowej dostawy konstrukcji wraz z montażem i projektem wykonawczym.

Na część projektową składało się wykonanie projektów wykonawczych dla inwestycji oraz rysunków warsztatowych poszczególnych elementów – czyli prawie 1000 rysunków. Projekt przewidywał optymalizację konstrukcji obiektu m.in poprzez zmniejszenie wysokości konstrukcyjnej dachu, co skutkowało zwiększeniem wysokości użytkowej przeznaczonej pod składowanie.

Produkcja prefabrykatów na potrzeby tej realizacji odbywała się w naszych 4 zakładach – ok. 800 elementów miesięcznie. Prefabrykaty zróżnicowane były pod względem geometrii, przekrojów, co wymagało przygotowania dużej ilości form w krótkim czasie.

Elementy prętowe, zarówno słupy, belki jak również dźwigary dachowe były prefabrykatami o naprawdę dużych gabarytach: długości ponad 20 metrów i ciężarze do 50 ton. Na potrzeby ich transportu na plac budowy wykorzystane były specjalistyczne samochody z naczepą niskopodwoziową i rozciągiem. Nietypowy transport zastosowano również do przewozu ścian prefabrykowanych chłodniczej części budynku. Transportowane były w specjalnych naczepach samozaładowczych typu inloader, w których podłoga jest zaledwie kilkanaście centymetrów nad ziemią. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mogliśmy produkować ściany ogniowe o wysokości 2,85 m, co skutkowało ograniczeniem ilość połączeń ścian na budowie.

W szczytowym momencie, montaż na placu budowy prowadziliśmy na 5 brygad montażowych, które w ciągu tygodnia montowały 350 – 400 prefabrykatów różnego typu. Doświadczenie naszej kadry zarządzającej oraz wzorowa współpraca z Generalnym Wykonawcą pozwoliły na terminowe zrealizowanie zlecenia.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL