X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

ZAWODNICY BETARD SPARTY WROCŁAW W SEZONIE 2021

Sezon żużlowy na dobre zakończył się w połowie października, ale to początek listopada jest najbardziej gorącym okresem dla wszystkich kibiców. Chodzi o czas w którym ogłaszane są transfery zawodników między drużynami. Kto pozostanie w składzie, a kto dołączy do Betard Sparty Wrocław? Odpowiadamy na nurtujące pytania transferowe.

DATA PUBLIKACJI: 09.11.2020

Betard Sparta Wrocław co roku buduje bardzo silny skład z ogromnym potencjałem. Czy w tym sezonie uda się zdobyć złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski i dzięki komu to się stanie? Przedstawiamy skład drużyny na kolejny sezon.

Pierwszym podpisanym kontraktem wrocławski klub mógł się pochwalić tuż po otwarciu okna transferowego. Chodzi oczywiście o kapitana drużyny – Macieja Janowskiego. Jak sam przyznał w wywiadzie dla wts.pl – „nie wyobrażam sobie w tym momencie innego scenariusza. Wrocław to jest mój dom, a wrocławscy kibice sprawiają, że na olimpijskim czuje się lepiej niż na jakimkolwiek innym stadionie na świecie”. Będzie to już trzynasty sezon kapitana w barwach Betard Sparty Wrocław. 

Spartanie w kolejnym sezonie mogą liczyć na ogromne wzmocnienie drużyny, ponieważ do zespołu dołączy Artem Łaguta – drugi najlepszy zawodnik PGE Ekstraligi, z średnią punktową 2.479. To, że czuje się dobrze na wrocławskim torze, udowodnił w czasie obu rund 2020 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix, zajmując pierwszą i drugą pozycję na podium. Zawodnik ma jasny cel na przyszły sezon – wraz z drużyną walczyć o Mistrzostwo Polski. Artem w wywiadzie dodaje również, że ceni sobie doping wrocławskich kibiców – „Wrocław ma fantastycznych kibiców. Zrobię wszystko, by fani mieli jak najwiecej satysfakcji z moich występów w barwach BETARD Sparty Wrocław”. 

Kolejnym potwierdzonym seniorem w drużynie, jest zawodnik reprezentujący czerwono-żółte barwy już od 10 lat – Tai Woffinden. Ostatni sezon Brytyjczyka był bardzo udany zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Woffinden sięgnął po wicemistrzostwo świata oraz zajął 6. pozycję w klasyfikacji PGE Ekstraligi, przywożąc 167 punktów i 13 punktów bonusowych w 83 biegach. Brytyjczyk nie kryje zadowolenia z podpisanego kontraktu, a Wrocław nazywa drugim domem – „Szczerze mówiąc nie widziałem siebie w żadnym innym klubie. (…) myślę, że teraz jesteśmy w najlepszym miejscu, aby zdobyć złoto, na które tak ciężko pracowaliśmy przez długi czas.” – przyznaje. 

Betard Sparta Wrocław od zawsze stawia na silnych juniorów, bo wie, że są istotnym uzupełnieniem drużyny w czasie meczów. Juniorzy, dzięki jeździe wśród najlepszych, wyrastają na znakomitych zawodników. Wrocławska drużyna ma dwa nowe podpisane kontrakty z zawodnikami poniżej 21. roku życia, są to bracia Michał i Bartosz Curzytkowiektórzy trafili do drużyny przed sezonem 2020. Starszy z braci, Michał, ciężką pracą wywalczył miejsce w drużynie i w sezonie 2020 wystąpił w 11 spotkaniach i 29 biegach. Był to jego debiut w Ekstralidze. 

Okres transferowy, to także czas pożegnań. Po trzech latach startów we Wrocławiu, Australijczyk Max Fricke postanowił zmienić barwy klubowe. Zawodnik przez ostatnie lata notował progres, by ostatecznie zrealizować swoje marzenie o awansie do cyklu Grand Prix. Fricke nie potwierdził jeszcze do którego klubu dołączy w kolejnym sezonie.

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: