X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Wystartowała PGE Ekstraliga! Mistrzowie Polski wygrywają pierwsze spotkanie w sezonie

Nowy sezon to nowe emocje i duże oczekiwania. Tym razem przed wrocławską ekipą stoi naprawdę ogromne wyzwanie. Cel na ten sezon jest jeden - obronić tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Czy im się to uda? Droga po złoto nigdy nie jest prosta, ale pierwsze spotkanie w sezonie udowodniło, że Spartanie to waleczna drużyna i łatwo nie oddadzą tytułu.

DATA PUBLIKACJI: 12.04.2022

Przed pierwszym meczem w sezonie, eksperci spekulowali, że będziemy świadkami zaciętej walki na Stadionie Olimpijskim. Betard Sparta jak i Apator Toruń to bardzo mocne drużyny, które w swoim składzie posiadają kilku stałych uczestników Speedway Grand Prix. Wydawało się, że starcie będzie niemalże wyrównane, pomimo braku kluczowych, rosyjskich zawodników. Rzeczywistość okazała się dużo bardziej bolesna dla ekipy gości z Torunia. Betard Sparta Wrocław pokazała ogromną siłę i już pierwsze spotkanie zakończyła zgarniając pełną pulę punktów do klasyfikacji generalnej PGE Ekstraligi. 

Wrocławianie rozpoczęli mocnym uderzeniem od pierwszego biegu, w którym para Bewley – Woffinden przywiozła podwójne zwycięstwo. Wynik ten powtórzył się w biegu juniorskim. Kolejne starty także były potwierdzeniem doskonałej formy gospodarzy. Dopiero początek drugiej serii okazał się przełamaniem dla torunian, gdy udało im się zdobyć dwa pierwsze miejsca w wyścigu – było to jedyne podwójne zwycięstwo tego wieczoru. Finalnie Betard Sparta Wrocław zdominowała Apator Toruń wygrywając pierwszy mecz w sezonie wynikiem 51:39. Najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy był Maciej Janowski, który dodał do wyniku 17+1 pkt i pozostał niepokonany przez przeciwników w całym meczu. Riderem meczu wybrany został Bartłomiej Kowalski – był to jego debiut przed wrocławską publicznością w barwach Wrocławia. Tego wieczoru zdecydowanie zaliczył on akcję meczu, w 6. biegu wyprzedzając Jacka Holdera i utrzymując punktowaną pozycję do końca wyścigu. 

Niesamowicie szybki był również Brytyjczyk – Dan Bewley, który w tym roku po raz pierwszy wystąpi w cyklu Grand Prix. Dan do wyniku dodał ważne punkty (13+1) i jest to jego najlepszy wynik na domowym torze w karierze. Jak sam stwierdził w wywiadzie dla Speedway Ekstraliga: „Na pewno nie będzie łatwo, ale czuje się dobrze przygotowany do sezonu, niezależnie od liczby zawodów i okoliczności”. Wynik indywidualny w pierwszym meczu jest zdecydowanym potwierdzeniem słów 22-latka. 

Już 16.04.2022 kolejny mecz Betard Sparty Wrocław, w 2. rundzie zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z drużyną ZooLeszcz GKM Grudziądz. W ubiegłym sezonie był to jeden z dwóch przegranych, przez Betard Spartę Wrocław, meczów. Czy tym razem, wrocławianom, uda się przywieźć zwycięstwo z wymagającego toru w Grudziądzu? Zapraszamy do śledzenia relacji w kanale ELEVEN Sports 1.

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

10. Daniel Bewley –  13+1 pkt 

11. Tai Woffinden – 14+1 pkt

12. Gleb Chugunov – 6+1 pkt

13. Maciej Janowski – 17+1 pkt 

14. Michał Curzytek – 4+2 pkt 

15. Bartłomiej Kowalski – 5+1 pkt

9. ZZ 

Następny mecz: Runda 2. ZOOLeszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław, 16.04.2022. Transmisja ELEVEN Sports 1, 20:30. 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.