X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

Speedway wrócił na Stadion Olimpijski! Betard Sparta Wrocław vs Fogo Unia Leszno

Pierwszy mecz drużyny Betard Sparta Wrocław na Stadionie Olimpijskim zakończył się spektakularnym zwycięstwem nad wielokrotnymi Mistrzami Polski - Fogo Unią Leszno. Bilety na to wydarzenie wyprzedane były już kilka dni przed zawodami, co oznaczać może tylko jedno - Wrocław stęsknił się za żużlem!

DATA PUBLIKACJI: 19.04.2023

Zwycięzca: Fogo Unia Leszno przez pierwszą połowę meczu zacięcie walczyła i była blisko wyrównania wyniku, jednak wrocławianie w drugiej części nabrali sił i i finalnie zwyciężyli 52:38. Dzięki temu Betard Sparta Wrocław, do klasyfikacji generalnej dołożyła 2 duże punkty i obecnie znajduje się na szczycie tabeli ligowej. 

Akcja meczu: Zdecydowanie akcją meczu możemy nazwać 13. bieg, w którym para Janowski-Bewley pokonała podwójnie leszczyński duet Holder-Lindsey 5:1 i wyprowadziła Betard Spartę na dwunastopunktowe prowadzenie. W tamtym momencie wynik meczu był już przesądzony, goście nie mieli szans na zwycięstwo. 

Najlepszy rider: Na tytuł gwiazdy wieczoru zasłużył Daniel Bewley. Młody Brytyjczyk jeszcze tego samego dnia brał udział w zawodach w Pardubicach, a na stadion Olimpijski przetransportowany został helikopterem. W zupełności nie przeszkodziło mu to w zdobyciu aż 11 punktów, a każdy jego wyjazd na tor to pokaz świetnego speedwaya. 

Następny mecz: W kolejnym spotkaniu Betard Sparta zmierzy się z o wiele bardziej wymagającym przeciwnikiem. Wrocławianie udadzą się do Torunia gdzie zmierzą się z drużyną For Naturę Solutions KS Apatorem, którzy ubiegły sezon zakończyli o pozycję wyżej od Spartan, czyli na 4. miejscu. 

W swoim pierwszym spotkaniu torunianie wygrali z drużyną z Gorzowa 47:43 i obecnie zajmują 3. pozycję w klasyfikacji generalnej. 

Wydarzenie w kilku zdjęciach: 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.