X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

„CZUĆ SIŁĘ W NASZEJ DRUŻYNIE NA KAŻDEJ LINII” – BETARD SPARTA WYGRYWA RUNDĘ ZASADNICZĄ EKSTRALIGI

W meczu 14. rundy PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław pewnie pokonała Falubaz Zielona Góra - 53:37. Był to ostatni mecz rundy zasadniczej, którą wrocławianie zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 30. punktów. Pytany o nastroje przed zbliżającymi się meczami półfinałowymi, kapitan Maciej Janowski zapewnia - „Czujemy się dobrze i jesteśmy gotowi na play-off”.

DATA PUBLIKACJI: 24.08.2021

Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej Speedeway Ekstraligi, początkowo było zagrożone przez pogodę, lecz dzięki profesjonalnej obsłudze toru rozpoczęło się jedynie z opóźnieniem. Zupełnie przerobiona nawierzchnia, nie zmyliła gospodarzy.  „(…) tor po opadach jest nieco większym wyzwaniem. Trzeba będzie się postarać, żeby utrzymać kontrolę nad motocyklem. Jest to dla mnie dobre wyzwanie, dlatego cieszę się na zawody” – opisał warunki torowe Dan Bewley tuż po próbnym wyjeździe, jeszcze przed zawodami. 

Wrocławianie od razu zaczęli mecz bardzo dobrze i po pierwszej serii startów prowadzili ośmioma punktami. Tego dnia tor był wymagający, jednak doskonały do rywalizacji dla doświadczonych zawodników. Udowodnił to m. in. Maciej Janowski, który w 3. biegu zawzięcie gonił Patryka Dudka, by wyminąć go tuż przed metą. Kibice Betard Sparty nareszcie mogą przestać niepokoić się o postawę kapitana – „Magica”. Wszystko wskazuje na to, że Maciej po kilkutygodniowych zmaganiach sprzętowych, wrócił do znakomitej formy. „Ja sam byłem ciekawy swojego występu i na szczęście wyszło dobrze.” – skomentował  pytany o przygotowania przedmeczowe. 

Betard Sparta Wrocław po raz kolejny udowodniła, że jest kandydatem do złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. „Czuć siłę w naszej drużynie na każdej linii” – stwierdził Janowski i trudno się z nim nie zgodzić, ponieważ zespół jest praktycznie bez słabych punktów. Świetnie spisuje się Daniel Bewley i Gleb Chugunov, którzy dodają od siebie „oczka” przy każdej możliwej okazji, również juniorzy w znaczących biegach zdobywają punkty. 

Momentem radości dla gości z Zielonej Góry z pewnością był ostatni bieg, w którym wygrali podwójnie 5:1. Był to ostatni wyścig przyjezdnych w tym sezonie, ponieważ nie awansowali do fazy play-off. Piątkowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem wrocławian 53:37, co oznacza 3 kolejne punkty do dorobku drużyny w tabeli generalnej. Betard Sparta Wrocław kończy rundę zasadniczą z 30. punktami na koncie, łącznie wygrywając 12 spotkań i 6 z 7 dwumeczów. 

Już 5. września zapraszamy do śledzenia relacji z pierwszego meczu półfinałowego, który odbędzie się w Lesznie. Relacja na kanale nSport+ o godzinie 19:15. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Tai Woffinden – 7+2 pkt 

10. Daniel Bewley  –  9 pkt 

11. Artem Laguta – 10 pkt

12. Gleb Chugunov – 9+1 pkt

13. Maciej Janowski – 12 pkt 

14. Michał Curzytek  – 2+1 pkt 

15. Przemysław Liszka – 4 pkt


Następny mecz: Runda 15. I półfinał Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław, 05.09.2021. Transmisja nSport+, 19:15.

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: