X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Rozbudowa zakładu produkcyjnego z wykorzystaniem prefabrykatów betonowych.

Trwają prace przy kolejnych etapach rozbudowy zakładu produkcyjnego w południowej Polsce. Aktualnie dostarczamy i montujemy prefabrykaty na 7 etap inwestycji.

DATA PUBLIKACJI: 11.10.2021

Inwestycje przemysłowe aktualnie cieszą się dużym powodzeniem. Powstaje wiele zakładów produkcyjnych, kompleksów magazynowych i logistycznych.

Dla Generalnego Wykonawcy wykonujemy i dostarczamy prefabrykaty na rozbudowę zakładu produkcyjnego. Powierzchnia konstrukcji w etapach inwestycji, w których mieliśmy okazję uczestniczyć wynosi dotychczas 37 tys. m².

Zakończyliśmy montaż elementów na 6 fazę. W tym etapie wykonanych zostało: 242 słupów o długości 12-13 m, 40 belek, w tym belki sprężone, 750 ścian, a także biegi schodowe, spoczniki, mury oporowe, podwaliny oraz płyty HCU – 500 m². Montaż elementów trwał 4 miesiące.

Aktualnie jesteśmy w trakcie dostaw na kolejny etap budowy, w którym zamontowanych zostanie: 300 słupów, 140 belek w tym belki sprężone, 630 ścian, a także biegi schodowe, spoczniki, szyby windowe, mury oporowe, podwaliny oraz płyty HCU w ilości 4000 m².

Budynki wykonywane są w układzie konstrukcyjnym mieszanym: słupowo-ścianowym. Ciekawym elementem są ponad 3-metrowe ściany, montowane jedna na drugiej do wysokości ok. 15 m, służące jako oddzielenie pożarowe. Konstrukcja budynku wykonana jest w technologii “clean design”, gdzie między innymi połączenia belek ze słupami wykonano bezwspornikowo, z zastosowaniem łączników systemowych.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

TAGI: