X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

Pełna pula punktów dla Betard Sparty Wrocław

Ostatni weekend dał nam kolejną dawkę żużlowych emocji. Zawodnicy Betard Sparta Wrocław rozpoczęli go od zawodów w Gorzowie podczas SGP2 i SGP, które odbyły się w piątek i sobotę. Następnie w niedziele, cała drużyna spotkała się w Krośnie, aby walczyć o kolejne punkty w PGE Ekstralidze.

DATA PUBLIKACJI: 26.06.2023

Speedway Grand Prix – Gorzów:  

Walkę o tytuł Indywidualnego Mistrz Świata rozpoczęliśmy w piątek od zawodów SGP2 w których stałym uczestnikiem jest reprezentant Betard Sparty Wrocław – junior Bartłomiej Kowalski. Niestety tym razem wrocławianin zakończył rozgrywki na 5. pozycji. Po dwóch rundach Bartłomiej zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej SGP2 z 30 punktami na swoim koncie. Przed nami jeszcze jedno spotkanie w Vojens, które zdecyduje o tym kto zostanie Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów, trzymamy kciuki za Bartka! 

W sobotę na tor w Gorzowie wyjechali seniorzy, walczący o tytuł Mistrza Świata. Wśród nich było aż czterech reprezentantów #TeamBetard – Maciej Janowski, Daniel Bewley, Tai Woffinden i Max Fricke. Pomimo dobrej dyspozycji zawodników, żaden z nich nie zakwalifikował się tego wieczoru do wyścigu finałowego. Najlepszy wynik osiągnął Maciej Janowski, zajmując 7. pozycję i dodając do klasyfikacji generalnej +10 pkt. 

Speedway Ekstraliga #KROWRO: 

Wrocławianie w PGE Ekstralidze kroczą od wygranej do wygranej – to już dziesiąte zwycięstwo na koncie Betard Sparty Wrocław, z 10 rozegranych meczy. I choć starcie z beniaminkiem z Krosna nie było jednostronne, Spartanie zwyciężyli wynikiem 40:50, dzięki czemu do punktacji rozgrywek dodali 2 pkt za zwycięstwo i 1 pkt za bonus. 

Obecnie wrocławianie są na pierwszej pozycji tabeli generalnej z 23 pkt na swoim koncie. 

Akcja meczu #KROWRO: 

Decydująca dla losów spotkania była druga seria startów, w której Betard Sparta przejęła kontrolę nad meczem. Dwa kolejne zwycięstwa biegowe sprawiły, że wrocławianie wyszli na 8-punktowe prowadzenie. W gonitwie 6. akcję meczu zaliczył brytyjczyk Tai Woffinden – bardzo ciasno zrobiło się na pierwszym łuku, lecz wyszedł on zwycięsko z tej opresji wyszedł, pokonując Jasona Doyle’a

Najlepszy rider #KROWRO: 

Najlepszym zawodnikiem meczu po stronie Betard Sparty Wrocław był Tai Woffinden, który od siebie do wyniku dodał 11+1 pkt. Tego dnia krośnieński ował bardzo mu pasował – było widać szybkość w jego motocyklach oraz fantastyczne starty. 

Następny mecz: 

Kolejne spotkanie, czyli runda 11. odbędzie się na torze w Częstochowie już 02.07. Betard Sparta Wrocław zmierzy się z ekipą Tauron Włókniarza Częstochowa, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli generalnej rozgrywek. Start meczu o godzinie 19:15 – zapraszamy! 

Zdjęcia 2023 Gorzów Speedway Grand Prix: