X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

Kontynuacja zwycięskiej passy Betard Sparty Wrocław

Niedzielne popołudnie po raz kolejny dostarczyło nam żużlowych emocji, a to za sprawą pojedynku na szczycie tabeli. Betard Sparta Wrocław, w meczu wyjazdowym, zmierzyła się z trzecią drużyną klasyfikacji generalnej PGE Ekstraligi - Stalą Gorzów. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie i nie mieli w planie oddawać punktów za zwycięskie biegi, wszystko jednak zmieniło się w drugiej fazie meczu.

DATA PUBLIKACJI: 19.06.2023

Zwycięzca: 

Wynik podczas całego meczu utrzymywał się w okolicach remisu. Gospodarze mocno bronili się przed atakami Spartan, dzięki czemu wygrywali aż do połówy drugiej serii startów. Wrocławianie musieli zapoznać się z torem i po kilku wyjazdach oraz trafionych zmianach w ustawieniach udało im się wyjść na prowadzenie. Po 15. wyścigach, dziewiąte z kolei zwycięstwo Betard Sparty Wrocław stało się faktem. W tym sezonie podopieczni Dariusza Śledzia nie przegrali jeszcze żadnego z pojedynków. Mecz zakończył się wynikiem 43:47 oraz 84:96 w dwumeczu, dzięki czemu Spartanie dodali do klasyfikacji dodatkowy punkt bonusowy. 

Akcja meczu: 

Gorzowski tor znany jest z tego, że liczy się na nim przede wszystkim start. Jednak w 7. biegu, kapitan Betard Sparty Wrocław udowodnił, że można na nim również wyprzedzać i walczyć o pozycję na dystansie. Janowski wyjechał mocno na zewnętrzną część toru i będąc tuż przy bandzie wyprzedził Szymona Woźniaka na trzecim okrążeniu. 

Najlepszy rider: 

Maciej Janowski świetnie spisał się na gorzowskim torze, jednak na tytuł ridera meczu zasłużył wrocławski junior – Bartłomiej Kowalski, który do zwycięstwa dodał od siebie 8+1 pkt. Spartanin po raz kolejny wybrany został juniorem meczu w głosowaniu Red Bull Juniorskie Asy. Swoją doskonałą dyspozycję pokazał w biegu 10. gdy wraz z Maćkiem Janowskim wygrali podwójnie bieg zapewniając drużynie sześciopunktowe prowadzenie w meczu, wyprzedzając m.in. Martina Vaculika – lidera gorzowskiej Stali. 

Następny mecz: 

Kolejne spotkanie, czyli runda 8. odbędzie się na torze w Krośnie już 25.06. Betard Sparta Wrocław zmierzy się z ekipą Wilków Krosno, która obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli generalnej rozgrywek. Start meczu o godzinie 16:30 – zapraszamy!