X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Daria już z nami pracuje – dołącz do grona naszych praktykantów, aplikuj!

Najważniejsza rada to nie bać się postawić tego pierwszego kroku w swoim zawodowym życiu. Sama byłam ciekawa tego co mnie czeka i jestem pozytywnie zaskoczona. Polecam każdemu stawiać pierwsze kroki na rynku budownictwa w firmie Betard. Tu naprawdę można wiele się nauczyć oraz poznać fachowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą z młodszym pokoleniem.

DATA PUBLIKACJI: 05.03.2021

Zapraszamy do rozmowy z Darią Ilkiewicz, praktykantką w firmie Betard, dzisiaj specjalistką do spraw laboratorium i kontroli jakości.

Jak wygląda praca w firmie Betard?

Pracując w Betardzie można poznać procesy prefabrykacji zarówno od strony konstrukcyjnej jak i materiałów budowlanych. W firmie jest wiele działów i każdy ma konkretne zadania. Produkcja elementów prefabrykowanych w zakładzie w Przyworach jest nietypowa, stawia przed kadrą zarządzającą wiele wyzwań, ale przy współpracy wszystkich osób każdy problem można rozwiązać.

Czym zajmujesz się na co dzień?

Na co dzień pracuję w dziale Laboratorium i Kontroli Jakości jako osoba zajmująca się Zakładową Kontrolą Produkcji. Praca polega głównie na kontrolowaniu i sprawdzaniu, czy żelbetowe elementy wyprodukowane w zakładzie zostały wykonane prawidłowo oraz czy nie posiadają żadnych wad. Wbrew pozorom, dział Kontroli Jakości odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu zakładu, ponieważ jego działanie pozwala zapobiegać błędom na produkcji, a co za tym idzie poprawiać jakość wykonywanych prefabrykatów.

Jak wyglądał proces praktyk?

Na początku stażu miałam możliwość obserwacji każdego ze stanowisk pracownika kadry zarządzającej. Następnie odbyłam instruktaż stanowiskowy w Kontroli Jakości, gdzie później odbywałam cały staż. Zostałam obdarzona dużym zaufaniem i otrzymałam zadania do samodzielnego wykonania.

Co sprawiało, że czułaś, że rozwijasz swoje kompetencje?

W rozwinięciu kompetencji pomogło mi wsparcie mentorskie, możliwość poznania funkcjonowania każdego działu w zakładzie i udostępnione materiały naukowe. Firma daje również możliwość uczestniczenia w różnych szkoleniach.

Jak zostałaś przyjęta przez innych pracowników jako praktykantka?

Przez innych pracowników zostałam przyjęta bardzo dobrze, każdy był przyjaźnie nastawiony. Już od pierwszych dni przychodziłam na staż bez stresu i gotowa na nowe wyzwania.

Czy czułaś wsparcie starszych kolegów i koleżanek w firmie?

Tak, każdy w zakładzie był pomocny i chętnie dzielił się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Pokolenie młodych inżynierów ma na początku swojej drogi zawodowej wiele pytań i bez problemu można było uzyskać na nie odpowiedzi od starszych i doświadczonych kolegów. Opiekun praktyk doskonale wdrożył nas w działanie całego zakładu, chętnie udzielał rad, wskazówek, wiele tłumaczył i prowadził przez cały okres trwania stażu.

W jaki sposób aplikowałaś na staż w firmie? Jak wyglądał proces rekrutacji?

Na staż aplikowałam drogą mailową, wysyłając swoje CV wraz z listem motywacyjnym. Po krótkiej rozmowie telefonicznej z opiekunem praktyk, zostałam na nie zaproszona.

Jakie są Twoje plany zawodowe w najbliższym czasie? Czy Betard pomoże Ci je zrealizować?

Można powiedzieć, że prefabrykacja poza pracą stała się moją nową pasją, dlatego chciałabym w dalszym czasie uczyć się od najlepszych w Betardzie. Myślę że w tym tkwi przyszłość budownictwa i na pewno w niedługim czasie prefabrykacja zrewolucjonizuje rynek budownictwa. A kto inny zna się na tym lepiej niż Betard?

Czy masz jakieś rady dla studentów, którzy poszukują rozwiązań stażowych lub szukają pracy?

Najważniejsza rada to nie bać się postawić tego pierwszego kroku w swoim zawodowym życiu. Sama byłam ciekawa tego co mnie czeka i jestem pozytywnie zaskoczona. Polecam każdemu stawiać pierwsze kroki na rynku budownictwa w firmie Betard. Tu naprawdę można wiele się nauczyć oraz poznać fachowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą z młodszym pokoleniem.


Aplikuj! Wyślij swoje CV na praktyki@betard.pl, w tytule wpisując “Praktyki letnie 2021 (oddział: Przywory)”