X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Betard Sparta Wrocław nie do zatrzymania

Za nami niedzielne spotkanie z cyklu PGE Ekstraliga w którym Betard Sparta Wrocław walczyła o kolejne punty w klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostw Polski. Wrocławianie na domowym torze gościli ekipę For Nature Solutions KS Apator Toruń, która obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli. Pierwsze spotkanie tych zespołów w sezonie zakończyło się wynikiem 38:52 dla Spartan, których w niedzielnym spotkaniu interesowało jedynie zwycięstwo z pełną pulą punktów.

DATA PUBLIKACJI: 10.07.2023

Zwycięzca: 

Betard Sparta Wrocław wygrała 12. mecz w sezonie i tym samym jest już pewna zwycięstwa rundy zasadniczej w PGE Ekstralidze. W niedziele wrocławianie gościli ekipę z Torunia, którą pokonali 57:33, dzięki czemu zdobyli również punkt bonusowy i w klasyfikacji generalnej na swoim koncie uzbierali już 29 punktów. Betard Sparta wyszła na prowadzenie od drugiego biegu i do końca meczu powiększała swoją przewagę. 

Akcja meczu: 

Zwycięstwo w biegu juniorskim wzbudziło ogrom emocji na Stadionie Olimpijskim. O ile wygrana Bartłomieja Kowalskiego nie była dużym zaskoczeniem, o tyle kibice głośno dopingowali młodemu zawodnikowi, Kacprowi Andrzejewskiemu, który świetnie bronił ataki Mateusza Affelta, a następnie Krzysztofa Lewandowskiego i ostatecznie do mety dotarł na drugiej pozycji. Wrocławianie wygrali ten bieg podwójnie. 

Najlepszy rider: 

Dwóch zawodników Betard Sport Wrocław ukończyło zawody z taką samą ilością punktów, są to Daniel Bewley i Maciej Janowski. Młody brytyjczyk nieznacznie wyprzedził polaka, ponieważ zdobył o jeden punkt bonusowy więcej i to on zdobywa tytuł zawodnika meczu. Daniel doskonale czuje się na wrocławskim torze, od początku każdego spotkania bez problemu odczytuje tor i wygrywa wyścigi. W niedzielny wieczór od siebie do wyniku dodał 12+2 pkt. 

Następny mecz: 

Kolejne spotkanie, czyli runda 13. odbędzie się na Stadionie w Lesznie już 21.07. Betard Sparta Wrocław zmierzy się z ekipą byków z Leszna, którzy obecnie zajmują szóste miejsce w tabeli generalnej rozgrywek. Start meczu o godzinie 20:30 – zapraszamy! 

Zdjęcia z meczu: