Stadion Olimpijski

Obiekt powstał w latach 1926-1930. W 2015 roku rozpoczęto przebudowę obiektu, znacznie go unowocześniając, zwiększając komfort widzów i zmieniając geometrię toru, tak by odbywające się na nim wyścigi były bardziej ekscytujące. Odpowiadaliśmy za przebudowę zachodniej trybuny stadionu, czyli części stadionu na linii start/meta.

ZOBACZ PROJEKT

użytego betonu

prefabrykowanych elementów żelbetowych

OPIS REALIZACJI

Stadion Olimpijski to dla Wrocławia jeden z kluczowych obiektów, zarówno w kontekście architektonicznym jak i społecznym.

Wykonaliśmy oraz dostarczyliśmy żelbetowe elementy prefabrykowane składające się na całkowitą konstrukcję trybuny zachodniej. W pierwszym etapie prac były to podwaliny startowe oraz prefabrykowane słupy konstrukcji nośnej.
W kolejnym – rygle zębate będące podparciem dla płyt audytoryjnych, zwieńczone prefabrykowanymi barierami okalającymi trybunę oraz elementy stropu pomieszczeń technicznych czyli żelbetowe belki stropowe oraz płyty Filigran.
Ostatni etap skupiał się głównie na montażu elementów przewidzianych dla komunikacji pieszej. W ich zakres wchodziła między innymi konstrukcja klatek schodowych; biegi, spoczniki oraz stopnie schodowe.
Dostarczyliśmy również elementy na potrzeby zagospodarowania terenu dookoła stadionu takie jak kostka brukowa, krawężniki, obrzeża, murki oporowe.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Biuro Obsługi Klienta bok@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2017
Miejsce realizacji:

Wrocław
Generalny wykonawca:

INTER-SYSTEM
Zakres usług:

Projekt, produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL