X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Efekty na powierzchni kostek brukowych

Kolory i faktury na płytach lub kostkach brukowych sprawiają, że aranżowana przestrzeń nabiera indywidualnego charakteru. Jak powstają i czym wyróżniają się popularne efekty obróbki elementów nawierzchniowych z betonu?

DATA PUBLIKACJI: 18.12.2023

Kostki w antycznym klimacie

Kostki postarzane znakomicie sprawdzają się przy zabudowie nastrojowych miejskich starówek czy do podkreślenia wielowiekowej obecności hoteli, domów towarowych i innych obiektów użyteczności publicznej w danej lokalizacji. Wiele osób wykorzystuje ich walory również na posesjach prywatnych, tworząc wokół starego domu klimatyczne przejścia i zakątki, komponując ścieżki z bujną roślinnością, dopełniając urok rustykalnego krajobrazu czy wprowadzając ciekawy akcent kontrastujący z nowoczesną architekturą.

Niepowtarzalny motyw starej kostki uzyskiwany jest poprzez obijanie produktów w specjalnych obrotowych bębnach. Proces ten ma na celu pozostawienie na ich krawędziach delikatnych obtłuczeń przy jednoczesnym zachowaniu parametrów użyteczności i trwałości materiału. Atrakcyjny design to także zasługa odpowiednio dopasowanej palety kolorów, która dzięki tzw. barwieniu w masie prezentuje się atrakcyjnie również w miejscach obitych.

Poznaj kolory powierzchni postarzanych:

Oryginalny efekt płukania

Popularną i efektowną metodą obróbki betonowych elementów jest także tzw. technologia płukania. Wykorzystuje ona specjalny system wodnych dysz do opłukiwania powierzchni kostek lub płyt tak, by delikatnie i równomiernie odsłaniać ich strukturę z naturalnych kruszyw.

Produkty płukane wyróżniają się lekko ziarnistą, jednorodną fakturą, która doskonale komponuje się z każdym typem otoczenia, zwiększając jednocześnie właściwości antypoślizgowe ciągów komunikacyjnych. A dostępność rozmaitych, niebanalnych akcentów kolorystycznych dodatkowo wzmacnia ich potencjał kreacyjny.

Poznaj kolory powierzchni płukanych:

Kolorystyczne melanże na kostkach i płytach

Kolejnym ciekawym sposobem na przestrzeń z charakterem jest wykorzystanie na ścieżkach, tarasach, placach czy parkingach produktów wielobarwnych. Dzięki technologii colormix na ich powierzchniach powstają oryginalne połączenia różnych, specjalnie dobranych kolorów. Nawierzchnie ułożone z takich elementów są wyraziste i nietuzinkowe, a jednocześnie dzięki stonowanym przejściom i utrzymaniu odpowiednich proporcji, zachowują estetyczną uniwersalność, dobrze pasując do rozmaitych stylów aranżacyjnych. To np. ciekawy pomysł na urokliwą alejkę otoczoną bujną roślinnością.

Poznaj kolory powierzchni melanż:

Jednobarwne elementy z betonu

Miłośnicy spokojnych akcentów dekoracyjnych chętniej stawiają na produkty z tzw. grupy standard. Bazują one na popularnej technologii barwienia mieszanki betonowej, zapewniającej jednobarwną, stonowaną powierzchnię. Rozwiązanie takie dobrze sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych projektach, wśród klasycznej, jednolitej zabudowy czy w miejscach typowo użytkowych.

Poznaj kolory powierzchni standard:

Sprawdź kolory i efekty wykończenia powierzchni dostępne w kolekcjach kostek i płyt Betard